Počet položek: 0 0,00 Kč

IZINK CACTUS 15ML, pigmentový inkoust

Pigmentový inkoust na akrylové bázy, na různé materiály, 15 m.

kliknutím zvětšíte
IZINK CACTUS 15ML, pigmentový inkoust Aladine
ks
Kód:80615
Výrobce:Aladine
Cena : 99,80 Kč
Přepočtená cena:4,09 EUR
Sklad:1 ks

Pigmentový inkoust na akrylové bázi se širokým využitím na papír, kovy, plasty, dřevo, polystyrén, malířské plátno apod.

 

IZINK 15 ML

Není vhodný na textil. Není určen pro práci s dětmi. Inkoust lze nanášet houbičkou, kapátkem, štětcem, aplikovat rozprašovačem. Dobře kryje, ředitelný vodu i alkoholem. Na papíře schne cca 3 min. UV rezistentní. Široká paleta matných i perleťových barev. Barvy lze společně skvěle kombinovat, vznikají tak zajímavé nové odstíny. 

IZINK – otázky a odpovědi 

K jakému typu inkoustů patří IZINK?: Pigmentový inkoust na akrylové bázi. 
Nevybledne? Inkoust Izink neobsahuje kyseliny a je odolný vůči UV záření: je velmi vhodný pro scrapbooking. Je neprůhledný a nehodí se k patinování fotografií. 
Na dně lahvičky jsou usazeniny. Některé barvy obsahují těžší pigmenty. Ty v klidovém stavu obvykle klesají ke dnu nádobky. Toto usazování nemá žádný vliv na kvalitu inkoustu. Stačí nádobku před použitím protřepat. Do některých lahviček obsahujících barvy s těžkými pigmenty je přidaná kulička, která usnadňuje promíchání. 
Jaké nástroje používat? Záleží na vašem záměru, můžete použít rozprašovač, štětec, kartáček, pěnový nebo gumový váleček, pero, houbičku… v každém případě nezapomeňte hned po použití nástroj důkladně očistit. 
Chci malovat na …. Všechny podklady: Podklad musí být před aplikací čistý a suchý. 
• Dřevo: V neředěné konzistenci si inkoust zachová svůj lesklý nebo perleťový vzhled; po naředění vodou vznikne struktura dřeva. Po zaschnutí doporučujeme chránit plochy vystavené otěru lakem. Použijte lak vhodný na dřevo. 
• Papír: Inkoust Izink je ideální pro použití na papíře. Na kvalitním akvarelovém papíře (typ Arches 300 gr sametově matný) jasné barvy obzvlášť vyniknou. Díky svým krycím schopnostem IZINK můžete použít i na tmavé papíry, a to dokonce i tak světlé barvy jako jsou Jasmine nebo Opaline. 
• Karton: Podobně jako papír, i tento podklad umožňuje snadno dosáhnout požadovaného efektu. Karton můžete pokrýt hedvábným nebo jednobarevným dekoračním papírem, který jste předem ozdobili inkousty IZINK. 
• Kov: IZINK se používá buď neředěný, nebo zředěný 90% lihem, který zlepší přilnavost barvy. Tu lze ještě zvýšit tak, že kovový povrch před aplikací inkoustu zdrsníte skelným papírem. 
• Porcelán, sklo, fajáns nebo terakota: Inkoust IZINK není vhodný pro kontakt s potravinami a nádobí ozdobené těmito inkousty by se nemělo dávat do myčky. Z tohoto důvodu ji používejte jen na dekorativní předměty. Pro vyšší odolnost nechejte barvu vytvrdit po dobu 15-20 minut v troubě při 150°. 
• Plast (rhodoid) nebo polystyren: Neředěný i lihem zředěný IZINK zaschne po 2-3 min. 
• Sádra: IZINK použijte neředěný nebo mírně zředěný vodou, po zaschnutí bude barva stabilní. 
• Kůže: Kůži můžete barvit pomocí hadříku namočeného v inkoustu. 
• Textil: ZINK není barva na textil. Nebyla vyvinuta k aplikaci na oděvy. Můžete přesto nabarvit menší kousky a ty následně naaplikovat na malířské plátno, silný papír nebo karton… 
• Malířské plátno: IZINK se chová jako akrylová barva. Může se používat neředěná nebo smíchaná se sádrovou hmotou gesso resp lepidlem Herkules. Vznikne velmi efektní probarvená hmota velmi vhodná k aplikaci na plátno. 

Děti: Izink je produkt pro dospělé. Není vytvořený pro děti. 

Proč mám inkoust IZINK ředit? 
• Pokud chcete dosáhnout průsvitného efektu typu akvarel: rozřeďte ji pomocí štětce nebo v nádobce s vodou. 
• Pokud chcete použitím rozprašovače dosáhnout jemných kapiček. Smíchejte 50% inkouste Izink s 50°% vody. Ještě jemnější mlžné konzistence dosáhnete smícháním 1/3 inkoustu IZINK, 1/3 vody a 1/3 90% lihu. 
• Ředění 90% lihem: Plast, rhodoid, kov, sklo, porcelán a polystyren. 
• Ředění vodou: Dřevo, karton, textil, kůže, malířské plátno, sádra, terakota. 

Kdy se využívá rozprašovač? 
Je ideální na: 
• míchání barev a vytváření vlastních odstínů. Perleťové a lesklé odstíny se mezi sebou dobře míchají. 
• naředění barvy a dosažení "akvarelových" efektů. 
• dosažení "tečkovaného" efektu. Směs je třeba před nanesením naředit vodou a 90% lihem. 

Jak míchat odstíny? Kapátka v lahvičkách umožňují vyzkoušet si míchání barev nejprve ve velmi malém množství. Zvolenou kombinaci si pak můžete vytvořit kdykoliv znovu (zapište si dobře počet kapek od každé barvy). Doporučujeme neuchovávat barvu v rozprašovači. Pokud ji chcete uchovat, přelijte ji do uzavíratelné těsnící lahvičky. 
Za jak dlouho uschne inkoust Izink? Na všech typech podkladu inkoust IZINK zaschne za 2 - 3 minuty. 

Můžu inkoust znovu rozředit poté, co zaschla? Jakmile inkoust IZINK zaschne, je barva permanentní a není možné ji znovu rozředit. Po každém použití nádobku dobře uzavřete. Případné skvrny na oblečení okamžitě vyperte v teplé vodě jádrovým mýdlem a důkladně vymáchejte, pokud oděv nevyžaduje čištění za sucha. 
Jak vyčistit nástroje? Doporučujeme umýt nástroje hned po použití v teplé vodě. Rozprašovač proplachujte rozstřikováním vody tak dlouho, dokud není čirá. Pokud zbyla barva na paletě, očistěte ji hadříkem namočeným v lihu. 

V knize návodů IZINK naleznete všechny tyto rady i další podrobné informace o použití. Obsahuje také spoustu obrazových nápadů a různé prováděcí techniky. 
Pokud jste na některé technické otázky nenalezli odpověď, obraťte se na naše webové stránky, kde budeme s radostí reagovat. Podělíme se společně o naše návrhy a nápady. Těšíme se na vás. 

Pascale GRIVOT-BRUNHES, AladinE

 

Potřebujete poradit ? IZINK CACTUS 15ML, pigmentový inkoust Aladine

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace